Veracomp.pl  »  O Firmie  »  Centrum Prasowe    Aktualności

O FIRMIE

Wygrać z temperaturą: wzmocnione przełączniki Aruba do wymagających zastosowań IT, IoT i OT

Od zewnętrznych kamer wideo IP w inteligentnych miastach po fabryki, kopalnie czy statki — bezlitosne, nieprzewidywalne i coraz częściej osiągające ekstrema warunki środowiskowe to poważne wyzwania w zakresie łączności. Przełączniki LAN w tego typu zastosowaniach często muszą działać wewnątrz obudów, bez wentylatorów, w skrajnym cieple lub zimnie, zapewniając taką samą wydajność w zastosowaniach IT, IoT i technologii operacyjnej (OT) jak switche w szafach z kontrolą temperatury w serwerowniach korporacji.

Aruba CX 4100i

Seria wzmocnionych przełączników Aruba CX 4100i

Odpowiedź Aruba na skrajne warunki temperaturowe: nowe przełączniki CX

Aby sprostać temu wyzwaniu, firma Aruba, będąca jednym ze światowych liderów rozwiązań sieciowych, wypuściła na rynek dwa nowe urządzenia z rodziny przełączników CX, charakteryzujące się wyjątkowo wysoką odpornością na szerokie zakresy temperatur. Są to:

  • przełącznik do montażu na szynie DIN CX 4100i 12G CL4/6 POE 2SFP+

  • przełącznik do montażu w szafie CX 4100i 24G CL4/6 POE 4SFP+.

Te przełączniki warstwy 2-giej ze statycznym routingiem pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Aruba OS-CX i działają bez wentylacji w temperaturach od -40°C do +70°C. Do tego posiadają porty 10/100/1000 BaseT, gniazda 100/1G/10G SFP+ oraz zapewniają zunifikowany dostęp oparty o role, z bezpieczną dynamiczną segmentacją. Modele te oferują również zaawansowaną konfigurację i programowalność oraz możliwość zarządzania lokalnie (on-premises) lub w chmurze Aruba Central.

Intelligent Edge do zadań specjalnych

Kompaktowy CX 4100i 12G jest przystosowany do montażu na szynach DIN w szafach sterowniczych, puszkach przyłączeniowych i obudowach elektroniki. Jego innowacyjna konstrukcja dostosowuje orientację portów okablowania zarówno do montażu tylnego, jak i bocznego w płytkich lub głębokich szafach.

Przełącznik posiada 12 portów 10/100/1000 BaseT — cztery porty PoE IEEE 802.3bt (60 W/port) i osiem portów 802.3at PoE (30 W/port) — do obsługi kamer IP, czytników RFID, kart dostępu, telefonów IP, czujników, oświetlenia LED, punktów dostępowych Wi-Fi i innych urządzeń IT, IoT i OT.

2 gniazda 100/1G/10G SFP+ obsługują nowe przemysłowe transceivery pracujące w zakresie temperatur od -40°C do +85°C o zasięgu transmisji do 10 km:

Model nadajnika-odbiornika

Maksymalny zasięg transmisji

1000M SX

~0.5km (OM2) (tylko MMF)

1000M LX

10km (SMF), ~0.5km (MMF)

10GBase-SR

~0.4km (OM4) (tylko MMF)

10GBase-LR

10km (SMF)

3 dostępne modele zasilaczy na szynę DIN (480 W 100-240 V AC, 240 W 12-54 V AC i 240 W 12-48 DC) z wejściami i wyjściami z zaciskami śrubowymi umożliwiają obsługę szerokiej gamy (nawet najbardziej wymagających!) scenariuszy zastosowań - zarówno wewnątrz pomieszczeń (budynków, pojazdów itp.), jak i na zewnątrz (z bezpośrednią ekspozycją na działanie warunków atmosferycznych).

Zasilacze Aruba CX 4100i DIN Rail 480W AC-DC, 240 W AC-DC i 240 W DC-DC

Zasilacze Aruba CX 4100i DIN Rail 480W AC-DC, 240 W AC-DC i 240 W DC-DC

Przełącznik CX 4100i 24G jest przeznaczony do montażu w 19-calowej szafie serwerowej.

Jest wyposażony w wewnętrzny zasilacz i 24 porty 10/100/1000 BaseT — cztery porty PoE IEEE 802.3bt (60 W/port) i dwadzieścia portów 802.3at PoE (30W/port) — do podłączania i zasilania urządzeń IT, IoT i OT.

4 gniazda 100/1G/10G SFP+ są przeznaczone do obsługi nowych przemysłowych transceiverów SPF+.

Łącz, chroń i upraszczaj – od brzegu do rdzenia sieci

AOS-CX to system operacyjny natywny dla chmury, oparty na architekturze mikrousług, która upraszcza operacje IT poprzez automatyzację konfiguracji, zastosowanie rozproszonej analizy w celu przyspieszenia rozwiązywania problemów oraz zastosowanie elastycznej architektury przełączników dla zapewnienia wysokiej dostępności. Współdzielenie wspólnego systemu operacyjnego we wszystkich przełącznikach CX upraszcza i przyspiesza procesy przeszkolenia z obsługi, wdrażania i bieżącego utrzymania infrastruktury.

A ponieważ wszystkie funkcje są dostępne w momencie zakupu (bez ograniczających licencji a la carte) i obejmuje je 5-letnia gwarancja, przełączniki są również przyjazne dla Twojego budżetu.

Zaprojektowane zgodnie z doktryną Zero Trust przełączniki AOS-CX oferują ujednolicony dostęp oparty na rolach: żadne urządzenie nie może się połączyć, dopóki jego tożsamość nie zostanie potwierdzona i nie zostanie zastosowana polityka bezpieczeństwa.

Dynamiczna segmentacja Aruba upraszcza i zwiększa bezpieczeństwo, eliminując ręczną konfigurację sieci VLAN i list dostępu. Odpowiednie zasady dostępu i bezpieczeństwa są dynamicznie stosowane i egzekwowane w sieciach przewodowych, Wi-Fi i WAN, zarówno dla użytkowników, jak i urządzeń.

Dynamiczna segmentacja Aruba zapewnia bezpieczeństwo między urządzeniami
Dynamiczna segmentacja Aruba zapewnia bezpieczeństwo między urządzeniami

Architektura AOS-CX zapewnia niezrównaną elastyczność zarządzania: lokalnie, przez Web GUI lub w chmurze Aruba Central. Sam wybierasz metodę zarządzania, która najlepiej sprawdzi się w czasie wdrożenia, wiedząc, że w przyszłości możesz dokonać zmian bez konieczności konfigurowania wszystkiego od nowa.

Zdefiniuj na nowo Intelligent Edge dzięki Aruba ESP

Te najnowsze innowacje są częścią Aruba ESP (Edge Services Platform) - pierwszej w branży, opartej na sztucznej inteligencji, platformy natywnej dla chmury, która automatyzuje, ujednolica i chroni brzeg sieci. Zunifikowana infrastruktura Aruba ESP zapewnia niezrównaną widoczność kontekstu i kontrolę we wszystkich domenach, dzięki czemu możesz łatwo i efektywnie wykorzystać możliwości architektury rozproszonej.

Aruba ESP pomoże Ci uwolnić potencjał danych generowanych w również tych najbardziej „niegościnnych” miejscach. Wzmocniona konstrukcja, szeroki zakres temperatury pracy, architektura oparta na najwyższych standardach bezpieczeństwa, zautomatyzowana konfiguracja i różne opcje zarządzania sprawiają, że przełączniki CX 4100i doskonale nadają się do zastosowań przemysłowych, produkcyjnych, inteligentnych miast i automatyki budynków. Niezależnie od tego, czy są używane z programowalnymi sterownikami logicznymi na hali produkcyjnej, w agregatach chłodniczych HVAC na dachu, w obwodowych systemach zabezpieczeń fizycznych, w systemach kontroli nadzoru rurociągów czy terminalach zdalnego pozyskiwania danych itd. – przełączniki CX 4100i zapewnią Ci lata bezproblemowego działania i wysokiej dostępności.

 

Zapraszam do kontaktu:

Marek Generowicz
marek.generowicz@veracomp.pl
+48 601 41 42 41

Opublikowano

Aruba a Hewlett Packard Enterprise company
Aruba a Hewlett Packard Enterprise company

Aruba a Hewlett Packard Enterprise company jest wiodącym dostawcą nowej generacji rozwiązań dostępu do internetu dla mobilnych sieci korporacyjnych. Najnowsza architektura Mobile Virtual Enterprise (MOVE) łączy infrastrukturę przewodową i bezprzewodową w jedną spójną sieć, dostępną dla podróżujących specjalistów, pracowników zdalnych, ... Więcej »